Články

Off

V našom penzióne Karolína dbáme o to, aby vaše posedenie pri husacích hodoch bolo gastronomickým zážitkom naozaj po všetkých stránkach. Preto vám ponúkame nielen tradične pečenú grobskú hus tak, ako ju u nás pripravujeme už po niekoľko generácií, ale aj bohatú ponuku vín, ktoré vám posedenie spríjemnia. Naša vínna pivnica obsahuje viac ako 560 vín. Je teda z čoho vyberať. A pre tých, ktorí váhajú alebo nemajú toľko skúseností s výberom vína, ponúkame malú pomôcku, ako husacie hody s vínom zladiť.

Naším tradičným predjedlom pri husacích hodoch je obľúbená husacia pečienka. Alebo aj ako samotné jedlo doplnené chrumkavým, u nás pečeným chlebíkom. Husacia pečienka má tradične sladkastú chuť, a preto je vhodné ju doplniť sviežim sladkým vínom s vysokým obsahom zvyškového cukru a primeraným obsahom kyseliniek. V tomto prípade odporúčame zamerať vašu pozornosť napr. na ľadové vína, ktoré sa s chuťou husacej pečienky výborne dopĺňajú.

hlavnému jedlu v podobe dochrumkava upečenej husi sa hodia biele i červené vínka. V modernej gastronómii už dávno neplatí pravidlo, že k svetlému mäsu patrí výhradne víno biele a k tmavému zase červené. Víno sa musí zladiť nielen so samotným jedlom, ale predovšetkým s vašou chuťou. Ak preferujete biele vína, potom k pečenej husi určite oceníte svieži Rizling rýnsky. Môže byť suchý, alebo polosuchý – najmä ak si ako prílohu vyberiete dusenú kapustu, ktorá má tiež trochu sladkastú chuť. Ak však dávate prednosť vínam červeným, odporúčame vám napríklad vína z odrody Rulandské modré (Pinot Noir), ktoré sa k našej pečenej husi tiež výborne hodia.

V penzióne Karolína sú husacie hody našou špecialitou. Ich príprave aj párovaniu s vínom preto venujeme mimoriadnu pozornosť. Každý rok vyberáme do našej vínnej karty vína, ktoré vám posedenie pri tejto tradičnej grobskej pochúťke skvele doplnia. Nech už sú vaše chúťky akékoľvek, náš školený personál je pripravený splniť aj vaše najodvážnejšie gastronomické sny. A aby ste si posedenie pri husacích hodoch v penzióne Karolína užili po všetkých stránkach, je vám k dispozícii aj unikátna vínna pivnica (archív), v ktorej si pod odborným dohľadom našich somelierov vyberie a ochutná to „svoje“ víno každý.

 

0

Pozývame vás na podujatie Chute Malých Karpát 2018 – festival spájajúci víno, gastronómiu a kultúru Malých Karpát. Okrem dobrého vína sa teda môžete tešiť aj na rôzne chutné dobroty a sprievodné kultúrne vyžitie u vinárov (výstavy fotografií, obrazov, či iných umeleckých predmetov a hudobných vystúpení).

Gastro partnerom tohto podujatia je aj naša reštaurácia. Preto vás radi u nás uvítame a pripravíme pre vás tradičné malokarpatské husacie hody. Viac sa dozviete na webstránke občianskeho združenia CHUTE MALÝCH KARPÁT >>

Termín: Sobota | 10 | 11 | 2018 | 11:00 – 21:00
Podujatie prebieha v týchto mestách a obciach:
Pezinok, Šenkvice, Vinosady, Modra, Častá, Doľany, Suchá nad Parnou, Ružindol

 

0

Husacie hody k jeseni patria rovnako ako dovolenka pri mori k letu. Na husacine si pochutnávali v tomto období už naši predkovia a robíme to aj my dodnes. Toto obdobie je pre husacie pochúťky v podobe pečenej húsky, husacej pečienky a domácich lokší ako stvorené. Kde sa však táto tradícia vzala?

Aby sme našli odpoveď na túto otázku, musíme sa nazrieť poriadne hlboko do minulosti. Naši prapredkovia husi tradične konzumovali na Martina. Pramene hovoria dokonca o svätomartinských husiach. Hodové slávnosti na Sv. Martina boli počiatkom tejto tradície.

Svätý Martin Tourský sa narodil v roku 316 v Sabarii – meste, ktoré je dnes známe pod menom Szombathely a leží na západnom okraji Maďarska. Bol synom rímskeho vojenského dôstojníka. Otec mu dal meno po rímskom bohovi vojny a naplánoval mu aj skvelú vojenskú kariéru. Ako to však býva, syn mal o živote celkom inú predstavu. Po tom, čo ako mladík strávil niekoľko rokov vo vojenskej službe, nabral jeho život celkom iný smer. Prijal však kresťanskú vieru, stal sa mníchom a neskôr aj biskupom v Tours. Kláštor, v ktorom pôsobil, funguje dokonca dodnes. S jeho životom je spájaných viacero zázrakov. Bol mimoriadne obľúbený tak za života, ako aj po smrti v roku 397. Dodnes patrí k najobľúbenejším svätcom v rímskokatolíckej cirkvi. Viac ako 4000 kostolov nesie jeho meno.

(dobový obraz – Sv. Martin darujúci polovicu svojho plášťa žobrákovi)

Pýtate sa, prečo sa práve s touto osobnosťou cirkevných dejín spája tradícia husacích hodov? Vysvetlení a legiend je hneď niekoľko. Jedna tvrdí, že ho neposedné húsky neustále rušili pri kázni, a preto trpia na pekáči. Iná tvrdí, že sa Sv. Martin medzi husami v mladosti skrýval, keď jeho rímsky otec poslal vojakov, aby ho našli a priviedli späť do tábora. No a ony ho svojím gáganím vyzradili, a tak Sv. Martin neušiel otcovmu hnevu a putoval do väzenia. Tento čin nenechali dedinčania bez pomsty a husi sa tak ocitli na pekáči.

Či už budete legendám o zrode husacích hodov veriť alebo nie, pravdou zostáva, že táto chutná tradícia sa v Slovenskom Grobe dedí z generácie na generáciu. Najmä počas jesene je tento rituál veľmi obľúbený. Je to obdobie, kedy husi naberajú na tuku, mäso je najchutnejšie a upečená húska najchrumkavejšia. Samozrejme, ak viete, ako ju dobre pripraviť.

Naša rodina sa venuje pečeniu husí už od 19. storočia. V penzióne Karolína teda v tejto tradícii pokračujeme už ako 4. generácia. V rámci tradičných grobských husacích hodov si u nás môžete pochutiť nielen na pečenej husi a husacej pečienke, ale aj na špeciálnej polievke z husacích drobov, plnených lokšiach, skvelej nakladanej zeleninke, domácich štrúdliach, či priamo u nás pečenom skvelom chlebíku.

Kapacita našej reštaurácie – či už priestorov pre sedenie, alebo kuchyne – navyše dáva priestor tak pre rodinné posedenie, ako aj pre veľké skupiny, ktoré si chcú touto cestou spríjemniť sychravú jeseň. Alebo aj ostatné ročné obdobia, pretože husi sa u nás pečú celoročne.

Samozrejmosťou je aj široký výber kvalitných vín z našej vínotéky, ktoré z husacích hodov v penzióne Karolína v Slovenskom Grobe robia skvelý zážitok.

Tešíme sa na vašu návštevu aj tento rok!

 

Rezervácia termínu:
mobil : +421 905 478 264, +421 918 507 241
e-mail: rezervacie@penzionkarolina.sk

 

0

Viete o tom, že túto skvelú 4-kombináciu nájdete na Slovensku na jednom mieste? Nachádza sa v Slovenskom Grobe a volá sa Husacina & Penzión Karolína. Majiteľom tohto podniku je Miroslav Jajcay, jeden z najlepších somelierov na Slovensku (aj v bývalom Československu).

Pán Jajcay, ako by ste sa predstavili našim čitateľom?

Som telom aj dušou somelier, priaznivec vína, ktorý chce rozdávať svoje skúsenosti na všetky strany. Víno je o pocite, o príjemných zážitkoch, a ja si ich nechcem nechávať len pre seba. Samozrejme, je to aj o vedomostiach. Ľudia, ktorí pijú víno, by o ňom mali aj niečo vedieť. Mne osobne sa lepšie pije víno, u ktorého poznám vinára, ktorý ho vyrobil, alebo lokalitu a vinohrady, z ktorých pochádza. Napr. na Slovensku je najdôležitejšie poznať vinára, vo svete najmä to miesto, kde rastie vinohrad. Keď ich poznám, potom to víno vnímam aj spomienkami a zážitkami. A práca someliera je práve o tom, aby ľuďom tieto zážitky sprostredkoval…

Celý článok si môžete prečítať na KamZaVinom.sk >>

0

0

Od 15. septembra 2017 sa ku nám dostanete aj vďaka novej autobusovej linke – „Malokarpatský expres“, ktorú vytvoril Bratislavský samosprávny kraj. Bude premávať každú sobotu, nedeľu a počas štátnych sviatkov cez mestečká v Malých Karpatoch a jednou zo zastávok je aj Slovenský Grob. Lístky sa dajú zakúpiť priamo v autobuse (1-dňový stojí 6,- €, víkendový 10,- €), ale ak máte turistickú kartu Bratislava Card, tak budete mať cestu zdarma.

Mapa a cestovný poriadok Malokarpatského expresu:

Takže ak by ste mali napr. záujem o ochutnávku vína v našej vínnej pivnici, tak už nemusíte losovať, kto bude robiť šoféra :-).