Články

0

Viete o tom, že túto skvelú 4-kombináciu nájdete na Slovensku na jednom mieste? Nachádza sa v Slovenskom Grobe a volá sa Husacina & Penzión Karolína. Majiteľom tohto podniku je Miroslav Jajcay, jeden z najlepších somelierov na Slovensku (aj v bývalom Československu).

Pán Jajcay, ako by ste sa predstavili našim čitateľom?

Som telom aj dušou somelier, priaznivec vína, ktorý chce rozdávať svoje skúsenosti na všetky strany. Víno je o pocite, o príjemných zážitkoch, a ja si ich nechcem nechávať len pre seba. Samozrejme, je to aj o vedomostiach. Ľudia, ktorí pijú víno, by o ňom mali aj niečo vedieť. Mne osobne sa lepšie pije víno, u ktorého poznám vinára, ktorý ho vyrobil, alebo lokalitu a vinohrady, z ktorých pochádza. Napr. na Slovensku je najdôležitejšie poznať vinára, vo svete najmä to miesto, kde rastie vinohrad. Keď ich poznám, potom to víno vnímam aj spomienkami a zážitkami. A práca someliera je práve o tom, aby ľuďom tieto zážitky sprostredkoval…

Celý článok si môžete prečítať na KamZaVinom.sk >>

0

0

Od 15. septembra 2017 sa ku nám dostanete aj vďaka novej autobusovej linke – „Malokarpatský expres“, ktorú vytvoril Bratislavský samosprávny kraj. Bude premávať každú sobotu, nedeľu a počas štátnych sviatkov cez mestečká v Malých Karpatoch a jednou zo zastávok je aj Slovenský Grob. Lístky sa dajú zakúpiť priamo v autobuse (1-dňový stojí 6,- €, víkendový 10,- €), ale ak máte turistickú kartu Bratislava Card, tak budete mať cestu zdarma.

Mapa a cestovný poriadok Malokarpatského expresu:

Takže ak by ste mali napr. záujem o ochutnávku vína v našej vínnej pivnici, tak už nemusíte losovať, kto bude robiť šoféra :-).